مديريت - مشاوره مديريت - آموزش مديريت
 

تيم مشاوران مديريت ايران :

تلاش براي مقايسه بين هوش و جنسيت حتما به يك بحث سازنده ختم نمي‌شود، اما گاه نتايج برخي تحقيقات باعث مي‌شود كه اين مطلب دوباره داغ شود. من نيز بر آن شدم شما را با يكي از اين تحقيقات آشناسازم.

هوش زنان و مردان بيشتراست

نتايج حاصل از دهه‌ها تحقيق به‌صراحت نشان مي‌دهد كه مردان و زنان داراي هوش IQ يكساني هستند ( توزيع نرمال هوش)، اما اين مورد در خصوص هوش هيجاني EQ (هوش احساسي / هوش عاطفي ) صادق نيست. يك اختلاف ظريف يا نه‌چندان ظريف بين بيان و فهم احساسات بين زنان و مردان وجود دارد كه بايد آن را كشف و درك نمود.

به‌طور معمول با بيان جنسيت به دنبال برچسب زدن بر احساسات هستيم. تا جايي كه جنس مونث را بيشتر به رفتارهاي عاشقانه نزديك مي‌دانند، زيرا سرشار از احساس هستند و مردان را به مانند ماده منفجره احساسي و آماده عمل دانسته كه اين احساساتشان كاملا سطحي و تهي از واقعيت است. درحالي‌كه هر دوي اين باورها اشتباه است.

نتايج بسياري از تحقيقات نشان مي‌دهد كه هوش هيجاني (EQ ( Emotional Intelligence براي اجراي درست وظايف در محيط كار بسيار مهم و ضروري است.

هوش هيجاني مسئول 58% از عملكرد ما در هر نوع شغل است.

 در حدود 90% از افرادي كه بالاترين عملكرد را در محيط كارشان نشان داده‌اند، داراي EQ بسيار بالاتري از ساير كاركنان هستند.


جالب است كه Timothy Leary روانشناس و نويسنده شهير آمريكايي مي‌گويد : زنان به دنبال حق برابر با مرداني هستند كه فاقد حس بلندپروازي‌اند.

موسسه TalentSmart با آزمون بيش از يك ميليون نفر به اين نتيجه رسيده است كه زنان داراي هوش هيجاني بالاتري هستند. البته به‌صورت كلي خانم‌ها فقط چند امتياز بالاتر از امتيازات آقايان را كسب نموده است. همين تحقيقات نشان مي‌دهد كه از نظر آماري مهارت بيشتري در استفاده از احساسات در كارشان دارند.

ادامه مطلب : چرا زن باهوش‌تر از مرد است ؟

امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
[ 1394/10/25  ] [ ۰۸ ] [ management-iran ] [ ]
.: Weblog Themes By iranblag :.

درباره وبلاگ

مديريت - مشاوره مديريت - آموزش مديريت
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 275
دیروز : 469
افراد آنلاین : 1
همه : 190389
چت باکس
موضوعات وب
امکانات وب